Moda i blog

 
 •   Komentarze ()
  30 maj 2019

  Jak dobrać kolor do typu urody

  Każda kobieta jest inna i wyjątkowa. Mimo to, w latach 80 znana kosmetolożka Carole Jackson, zadała sobie trud znalezienia cech wspólnych w damskiej urodzie, dzięki którym wyróżniła cztery typy kolorystyczne: wiosnę, lato, jesień i zimę. Każdy typ, ma oczywiście swoje odmiany, a wiele pań nie mieści się w określonych przez Jackson ramach. Ich uroda nazywana jest przez kosmetologów, stylistów i fryzjerów typem mieszanym.
  Jak widać sprawa nie jest prosta. Nie wszystkie kobiety potrafią samodzielnie odkryć czy bliżej im do wiosny, jesieni, lata czy zimy. Tymczasem znajomość typu urody to ważna wskazówka, dzięki której łatwiej nam będzie dobrać kolor włosów, makijażu czy strojów.

  Czytaj całość  

 •   Komentarze ()
  30 maj 2019

  Opaska na rękę dla dziecka – opaska niezgubka dla bezpieczeństwa

  Wakacyjne przygody, powinny budzić tylko dobre wspomnienia :) Przeczytaj historię Dominiki i dowiedz się dlaczego Twoje dziecko powinno nosić opaskę niezgubkę i gdzie można ją zdobyć.

  Czytaj całość  

 •   Komentarze ()
  22 maj 2019

  Gadżety dla mamy

  Pojawienie się nowego członka rodziny, wywołuje w domu prawdziwą rewolucję. Z jednej strony poczucie bezgranicznej miłości, błogości i szczęścia, z drugiej strach czy maluch dobrze się rozwija, nieprzespane noce, kolki i ciągłe grzebanie w pieluchach. Zmiana codziennych nawyków i rytuałów jest więc kwestią naturalną. Nie tylko w domu, ale także… w sklepie. Nagle marketowy wózek wypełniają przede wszystkim artykuły dla dziecka i oczywiście niezbędne (ale czasem i zbędne) gadżety dla młodej mamy.

  Czytaj całość  

 •   Komentarze ()
  22 maj 2019

  Jak zarządzać czasem? Zwiększ swoją produktywność!

  Dlaczego, choć większość z nas spędza w pracy więcej niż przepisowe osiem godzin, rzadko kiedy udaje nam się doprowadzić do sytuacji, że wszystkie sprawy załatwiane są na bieżąco, a kupka z zaległościami przestaje rosnąć?

  Czasem to nadmiar obowiązków. Częściej jednak to znak, że nasza produktywność pracy jest zwyczajnie zbyt niska. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak wiele czasu spędzanego w firmie, poświęca na prywatne sprawy. W ten sposób nie tylko odkładamy obowiązki zawodowe na później, ale także zmniejszamy swoją motywację, a co za tym idzie wydajność. Jak być bardziej produktywnym w pracy? Oto kilka prostych porad, jak zarządzać swoim czasem, by zwiększyć zawodową wydajność.

  Czytaj całość  

 •   Komentarze ()
  08 maj 2019

  Skuteczne odchudzanie – aktywny tryb życia

  Dodatkowe kilogramy to zmora wielu osób. Nie dodają urody, przekładają się na gorsze samopoczucie i zwiększają ryzyko wystąpienia wielu chorób. O ile jednak zimą z niewielką nadwagą jakoś możemy się pogodzić, wiosną i latem każdy nadprogramowy kilogram staje się nagle ogromnym balastem, którego nie sposób ukryć pod skąpym ubraniem.Nic więc dziwnego, że gdy tylko słońce zaczyna mocniej grzać, natychmiast włącza nam się tryb odchudzania. Do zadania zazwyczaj podchodzimy ambitnie – rygorystyczna dieta i szalony plan treningowy.

  Czytaj całość  

 •   Komentarze ()
  08 maj 2019

  Garden party – inspiracje i porady

  Wiosna i lato to czas plenerowych imprez. Jeśli tylko pogoda dopisuje działka czy ogródek, po prostu kuszą, by urządzić przyjęcie na świeżym powietrzu. W zależności od naszych oczekiwań może to być swobodne spotkanie przy grillu czy bardziej elegancka i wystawna impreza. Pamiętajmy jednak, że przyjęcie w ogrodzie, o ile nie jest organizowane z bardzo formalnych powodów, nie musi być przygotowane tak perfekcyjnie, jak to domowe. Zamiast troszczyć się o wystawną zastawę na garden party, zadbajmy raczej o smaczne, łatwe w przygotowaniu jedzenie, dobrą muzykę i niebanalne ozdoby, które bez trudu zrobimy sami.

  Czytaj całość  

 •   Komentarze ()
  25 kwi 2019

  Jak jeździć na rowerze? Przepisy rowerowe

  Jeszcze kilkanaście lat temu rowerzyści w ruchu miejskim stanowili prawdziwą rzadkość. Dziś na dwóch kółkach poruszają się tysiące osób, które stanowią codzienny widok na polskich ulicach. Nic więc dziwnego, że każdego roku powstają tysiące nowych ścieżek rowerowych i pasów dla cyklistów. Jednocześnie przepisy rowerowe - jeszcze całkiem niedawno mało komu znane i rzadko egzekwowane - dziś traktowane są znacznie poważniej.

  Mandat za złamanie przepisów podczas jazdy na dwóch kółkach nie jest już niczym niezwykłym. Jeśli nie chcemy płacić, musimy nie tylko poznać obowiązujące prawo, ale też go przestrzegać.

  Czytaj całość  

 •   Komentarze ()
  19 kwi 2019

  Prezent na komunię – Jaki prezent na komunię dla dziewczynki i dla chłopca?

  Przystąpienie dziecka do I Komunii Świętej to przeżycie przede wszystkim duchowe. Trudno jednak wyobrazić sobie ten wielki dzień, bez świeckich tradycji. Wystawny obiad, tort, odświętne stroje, rodzinne spotkanie i prezenty na komunię, to ważne elementy oprawy tego wydarzenia.Dla zaproszonych gości zazwyczaj największy problem stanowi ostatni element, czyli właśnie prezent na komunię. Co kupić młodemu człowiekowi z tak ważnej okazji? Kiedyś sprawa była prosta – rower i zegarek. Takie podarki dostawał niemal każdy dzieciak. A dziś? Wybór jest ogromny, a komunijne trendy szybko się zmieniają.

  Czytaj całość  

 •   Komentarze ()
  19 kwi 2019

  Gry rodzinne – w jaką grę planszową zagrać z rodziną?

  Czas spędzony z bliskimi jest bezcenny. Niestety wśród natłoku obowiązków coraz rzadziej udaje nam się wygospodarować chwilę na zajęcia integrujące całą rodzinę. Przy odrobinie szczęścia jadamy wspólnie obiad i oglądamy film wieczorem. Warto jednak, choćby raz w tygodniu, zasiąść z bliskimi przy stole, na którym zamiast talerzy pojawią się … gry rodzinne.

  Czytaj całość  

 •   Komentarze ()
  04 kwi 2019

  Jak szybko posprzątać mieszkanie czyli porządki w domu

  Wiosna to czas domowych porządków. Czasem do działania motywuje nas słońce, którego promienie wpadają przez okno i zwracają uwagę na brudne szyby, kurz zalegający na blatach i podłogach oraz zimowe pajęczyny kryjące się dotychczas po ciemnych kątach. Wiosna to także okres Wielkiej Nocy, na którą zwyczajowo czyści mieszkanie na błysk. Dodatkowo dłuższe dni i ładna pogoda skłaniają bliskich i znajomych, do wyjścia z zimowych norek i składania przyjacielskich, czasem niezapowiedzianych wizyt.
  Bez względu na to, która motywacja dopinguje nas do działania, jedno jest pewne - wiosną porządków raczej nie unikniemy. Pytanie nie brzmi więc: czy sprzątać, ale jak to zrobić szybko i skutecznie?

  Czytaj całość  

 
 
  fashion and blog
NAJPOPULARNIEJSZE