you're offline
Wróć

Poznaj wielkanocne zwyczaje

Od 16/03 do 03/04
auchan-wielkanoc_pelna_radosci-15032021-390.jpg
Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami! Czas rozpocząć przygotowania – uporządkować mieszkania i domy oraz wykonać świąteczne dekoracje. Zwyczaje i tradycje wielkanocne różnią się w poszczególnych regionach naszego kraju. Warto poznać je bliżej i wprowadzić do naszych domów. Doskonała okazją do tego będzie nasza przedświąteczna akcja!

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ W PASAŻU GALERII

Od 16 marca do 3 kwietnia w pasażu galerii handlowej będzie dostępna wystawa tematyczna, dzięki której będzie można zapoznać się z wielkanocnymi ludowymi zwyczajami. Zaprezentowane będą przykłady świątecznych tradycji i obrzędów oraz wiele ciekawostek związanych z Wielkanocą.

FILMY I KONKURS NA FACEBOOKU

Przygotowaliśmy również świąteczne niespodzianki dla tych, którzy w trakcie akcji odwiedzą profil galerii w serwisie Facebook. Przed Wielkanocą będzie można obejrzeć kilka filmów i dowiedzieć się z nich, jak dawniej przeżywano czas Wielkiego Postu oraz poznać świąteczne tradycje i zwyczaje. Widzowie zobaczą, jak dawniej przygotowywano wielkanocne pisanki, tradycyjny żur i białą kiełbasę oraz poznają sposoby dekorowania mazurków.

Prezentowane firmy zostały nagrane w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz w Domu Legend Toruńskich.

Emisja pierwszego filmu zaplanowana jest na 18 marca pod adresem https://www.facebook.com/CentrumHandloweAuchanKatowice/.

Odwiedzający profil będą mogli również wziąć udział w świątecznym konkursie. Wśród osób, które prześlą zdjęcia własnoręcznie wykonanych świątecznych dekoracji, jury wybierze trzy najciekawsze. Nagrodą będą atrakcyjne, zestawy wielkanocnych słodkości!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!
Share